Selam millet! Uzun zaman oldu değil mi! Harika bir moda yazısı ile muhteşem bir dönüş yapıyoruz. Bu baharda neler göreceğiz, neler giyeceğiz, gardrobumuzun vazgeçilmez parçaları neler olacak hepsini merak ettiğinizi biliyorum. Ne de olsa moda bir yaşam biçimidir öyle değil mi?

Bu bahar her yer kot kot kot… kot kumaştan ceketler, elbiseler, montlar, trençkotlar ve en farklı olarak da ayakkabılar ve çantalar… her marka birbiriyle adeta yarışırcasına koleksiyonlarında kot kumaşlar kullanıyor. Bununla birlikte doğallığı vurgulayan haki ve bej tonlar; ışıltı sevenler için payetler; uçuş uçuş pembeler, sarılar, maviler ve yeşiller; baharlık ince trikolar ve derinin hakimiyeti dolaplarımızda varlığını gösterecek gibi görünüyor.

Aksesuarlara gelince renk renk baget çantalar, portföyler, kalıp formlar ve yumuşak formlar öne çıkıyor. Farklılıklardan ilham alanların gardrobunu zevkle dolduracağı bir bahar olacağa benziyor.

Hi everyone! It’s been a long time, hasn’t it? We are making a spectacular comeback with a great fashion post. I know that you are wondering what we will see this spring, what we will wear, what will be the indispensable parts of our wardrobe. After all, fashion is a way of life, isn’t it?

Everywhere jeans jeans jeans this spring… denim jackets, dresses, coats, trench coats and, most differently, shoes and bags… every brand uses jeans in their collections almost as if they are competing with each other. Nevertheless, khaki and beige tones that emphasize naturalness; sequins for lovers of sparkle; flossy pinks, yellows, blues and greens; light knitwear for spring and the dominance of leather seem to indicate their presence in our closets.

When it comes to accessories, colorful baguette bags, clutches, molded forms and soft forms stand out. It promises to be a spring when those who are inspired by differences will fill their wardrobes with pleasure.

KOT İSTİLASI / DENIM INVASION

Her mevsimin gözdesi olan kot kumaş, bu bahar sadece giyimde değil aksesuarda da büyük bir paydaya sahip. Kot ayakkabılar ve çantalar da en göz alıcı tamamlayıcılar olarak karşımıza çıkıyor.

PAYET PARILTILARI / SEQUIN SPARKLES

Bu ilkbahar ve yaz en büyük trendlerden biri de payetler olacağa benziyor. Her renk ışıl ışıl kıyafetler podyumlarda adeta hüküm sürüyor. Payetlerin ihtişamı sadece gece davetlerde giyeceğiniz şık elbiselere değil, günlük giyime de yansımış gibi görünüyor.

One of the biggest trends this spring and summer promises to be sequins. Sparkling clothes of all colors almost reign on the catwalks. It seems that the splendor of sequins is reflected not only in stylish dresses that you will wear at nights, but also in everyday clothing.

DOĞALLIĞIN ÇAĞRISI HAKİ VE BEJ TONLAR / THE CALL OF NATURALNESS KHAKI AND BEIGE SHADES

Haki ve bej tonlar bu ilkbahar ve yaz da podyumlarda yerini aldı. Her sezon ön planda olan bu renkler, sakinliği ve hareketliliği aynı anda kıyafetlerimize yansıtma imkanı sağlıyor.

Khaki and beige shades also took their place on the catwalks this spring and summer. These colors, which are at the forefront every season, provide the opportunity to reflect calmness and mobility to our clothes at the same time.

Rengarenk ceketler, elbiseler, etekler, bluzlar…bu ilkbahar ve yaz gardroplarımızı rengarenk hazırlıyoruz. Ayrıca şifon, organze, saten, ipek ve viskoz en çok tercih edilen kumaşlar olarak karşımıza çıkıyor.

Colorful jackets, dresses, skirts, blouses…we are preparing colorful wardrobes this spring and summer. In addition, chiffon, organza, satin, silk and viscose are the most preferred fabrics.

İlkbahar- yaz geldi triko nereden çıktı demeyin. Trikolar incecik ve rengarenk formlarıyla radarımızda kalmaya devam ediyor. Çiçek aplikleri, birbirine eklenmiş triko parçaları, rengarenk desenler trikoları süslüyor.

Spring-summer has come, don’t tell me where the knitwear came from. Knitwear continues to remain on our radar with its thin and colorful forms. Flower appliques, knitwear pieces spliced together, colorful patterns decorate knitwear.

İlkbahar ve yaz tüm renkleriyle bu sene yine bizimle. Doğanın yansıması hayatımızda bir kez daha belirgin bir şekilde yer alıyor. Hepinize mutlu bir bahar ve yaz diliyorum.

Spring and summer are with us again this year with all their colors. The reflection of nature is once again taking a prominent place in our lives. I wish you all a happy spring and summer.

3 thoughts on “HOŞGELDİN İLKBAHAR YAZ 2023 / WELCOME SPRING SUMMER 2023”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir