Yabancı bir dili kolay öğrenmede en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan Duolingo, japonca öğrenmek isteyenlere eğlenceli bir içerik sunuyor. Anime yayıncısı Crunchyroll ile yaptığı anlaşmayla artık japonca öğrenmek isteyenler animelerin eğlenceli dünyasında dillerini geliştirecekler.

Duolingo, one of the most preferred applications for learning a foreign language easily, offers fun content to those who want to learn Japanese. With the agreement with anime publisher Crunchyroll, those who want to learn Japanese will now improve their language in the fun world of anime.

İş birliğiyle birlikte altıncı yılını kutlayan Duolingo, uygulamada japonca diline çeşitli anime dizilerinden 50 ikonik anime teması eklendi. Uygulamada ayrıca en çok izlenen animelerden bazıları ders planına eklenecek. İngilizce konuşulan platformlarda öğrenilen en popüler üçüncü dil olan japoncayı öğrenenlerin üçte birinin, motivasyon aracının eğlence olduğu açıklanıyor.

Celebrating its sixth year with this cooperation, Duolingo has added 50 iconic anime themes from various anime series to the Japanese language in the application. In addition, some of the most watched anime will be added to the lesson plan in the application. Japanese is the third most popular language learned on English-speaking platforms, and a third of those who learn Japanese say that entertainment is their motivational tool.

Dil öğrenmeyi eğlenceli bir sanat haline getirmeyi planlayan uygulama, anime hayranları için en sevilen dizileri platformuna taşıyor. Bir lisenin yüzme kulübünde yaşananları konu alan Free!-Iwatobi Swim Club; üç sıradan kız hakkında gerçek üstü komedi olan Nichijou – My Ordinary Life; uzaylıların işgaliyle başlayan bir macera olan Gintama ve gizemli bir olayı araştıran bir grup liseli gencin hikayesini konu alan Hyouka da uygulamada yer alıyor. Ayrıca Duolingo, Japonca öğrenelere dünyanın en büyük anime kitaplığının reklamsız akışını sunan Crunchyroll Mega Fan premium erişimi için bir aylık ücretsiz puan da kazandıracak.

The application, which plans to turn language learning into a fun art, brings the most popular series for anime fans to its platform. Free! – Iwatobi Swim Club; which is about what happened at a high school swimming club; Nichijou – My Ordinary Life, a surreal comedy about three ordinary girls; Gintama, an adventure that begins with an alien invasion, and Hyouka, which is about a group of highschool teenagers investigating a mysterious incident, are also included in the application. In addition, Duolingo will also give Japanese learners one month of free points for Crunchyroll Mega Fan premium access, which offers ad-free streaming of the world’s largest anime library.

Duolingo ile işbirliğinin bir parçası olarak Crunchyroll, abonelerine uygulamanın premium katmanı olan Süper Duolingo’nun iki aylık deneme sürümüne erişim imkanı da sunacak. Bununla birlikte standart üyeli olan Crunchyroll kullanıcıları da Süper Duolingo’nun bir aylık deneme hakkından yararlanabilecek.

As part of the collaboration with Duolingo, Crunchyroll will also offer its subscribers access to a two-month trial version of Super Duolingo, the premium tier of the app. Crunchyroll users who are standard members will also be able to take advantage of Super Duolingo’s one-month trial.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir