Ünlü oyuncuların yer aldığı, sinema dünyasını pembeyeye boyayan Barbie filminin başrolünde ünlü oyuncular Margot Robbie ve Ryan Gosling yer alıyor. 21 Temmuz’da vizyona giren film 2023 yılının en çok hasılat kıran filmi oldu. Barbie’nin gerçek dünyada oyuncağı olduğu sahibinin mutsuzluğunun pembe dünyasına yansıması sonucunda oyuncak dünyasını terk edip insanların dünyasına gitmesinin mizah tadında anlatımına şahit oluyoruz.

The Barbie movie, which paints the cinema world pink, stars famous actors Margot Robbie and Ryan Gosling. The film, which was released on July 21, became the highest-grossing film of 2023. We are witnessing a humorous narration of Barbie’s leaving the doll world and going to the human world as a result of the unhappiness of the girl who plays with her in the real world, reflected in the pink world.

Komedi ve macera tadında 2 saat sunan Barbie, büyükler ve küçükler dünyasında farklı bakış açılarıyla oyuncak dünyasına kapılarını açıyor. Yaşadığımız dünyadaki kadınların zorluklarına da değinen film, aynı zamanda gerçeklikten de kopmuyor. Bir oyuncak bebeğe hayat vererek onun pembe dünyasına kapı açarken, çocukların mutsuzluğuna da değinerek toplumsal gerçekliklere ışık tutuyor.

Barbie, which offers 2 hours of comedy and adventure, opens its doors to the toy world with different perspectives in the world of adults and children. The film, which also touches on the difficulties of women in the world we live in, also does not break away from reality. While opening the door to her pink world by giving life to a doll, she also sheds light on social realities by touching on the unhappiness of children.

Bir çok eleştiri alsa da, filmde izleyenlere mükemmel kadın imajının gerçekte olmadığını, oyuncak dünyasında olan kadın hegomanyasının gerçek dünyada erkeklerin elinde olduğunu mizahi bir dille anlatıyor. Kusursuz yada mükemmel kadın olmak zorunda olunmadığını, aksine kusurların da kendi içinde mükemmel olduğuna değiniliyor. Filmdeki bir diğer ayrıntı da, oyuncak dünyasında sadece Barbie’ye eşlik etmesi için Mattel tarafından yaratılan Ken karakterinin, pembe dünyada varolma savaşına ve gerçek dünyada erkek hakimiyetini benimsedikten sonra oyuncak dünyasını ele geçirme çabalarıda değinilmiş olması. Filmde Mattel tarafında üretilen ve daha sonra üretimi dururulan oyuncaklara da yer verilmiş. Oyuncak bir bebeğin macerası olarak görünse de, bu mizahi ve maceralı pembe dünyada iki saat içerisinde bir çok toplumsal zorluklara alttan alttan değinilmesi Barbie filmini kendi kategorisinde basitlikten çıkarıp eşsiz kılıyor.

Although he received a lot of criticism, he humorously tells the audience in the film that the image of the perfect woman does not really exist, that the superiority of women in the toy world is in the hands of men in the real world. It is mentioned that it is not necessary to be a perfect woman, on the contrary, flaws are perfect in themselves. Another detail in the film is that the character Ken, created by Mattel only to accompany Barbie in the toy world, is mentioned in his battle for existence in the pink world and his efforts to take over the toy world after adopting male dominance in the real world. In the film, the toys whose production is stopped are also included. Although it may seem like the adventure of a doll, the fact that many social difficulties are addressed in this humorous and adventurous pink world in two hours makes Barbie unique in its category out of simplicity.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir