Spor alanında yer alan kız çocukları ve kadınlar Adidas’ın en son girişimi ‘She Breaks Barriers’ın merkezinde yer alıyor. Hareketin lansmanı için Adidas, She Breaks Barriers filmini oluşturdu. Adidas’ın en etkileyici kadın ve erkek atletlerinden bazılarını gösteren ve müzisyen Pharrell Williams tarafından seslendirmesi yapılan film, kadınların spor alanında karşılaştığı engelleri ortaya koyuyor. 

Bunu desteklemek için Adidas aynı zamanda çalışanlarına ve ülke çapında topluluklara bir açık mektup göndererek, spor alanında kadınlar için eşit şartlar oluşturulması ve kadın sporlarının geleceğinin birlikte oluşturulmasına yönelik girişimlere katılmalarını istedi. 

Genç kızların kendilerine yeterince güvenmedikleri veya kendilerini yeterinde güçlü hissetmedikleri için sporu bıraktıklarını söyleyen beş Olimpiyat madalyası sahibi ve Adidas atleti Tessa Virtue kendisi için Adidas ile ortaklık kurarak, genç kadın sporcuların önünü açmak ve sevdikleri spor alanında daha fazla fırsat oluşturulmasını sağlamanın çok önemli olduğunu ifade ediyor.

Girls and women in sports are at the core of Adidas’s latest initiative dubbed ‘She Breaks Barriers’. To launch the movement, Adidas created the She Breaks Barriers film. Featuring some of Adidas’s most influential female and male athletes, and narrated by musician Pharrell Williams, the film highlights the barriers faced by women in sports. 

To further support this, Adidas also released an open letter to its employees and to communities around the country, to join the effort to level the playing field and co-create the future of women’s sports.

“It’s heart-breaking to see young girls drop out of a sport because they don’t feel confident or strong enough. That’s why it’s so important for me to partner with adidas to help shine a light on young female athletes and provide more opportunities for them to pursue sports that they love,” explained Tessa Virtue, five-time Olympic medallist and adidas athlete.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir