Coursera: Bu sitede, profesyoneller tarafından psikoloji, tarih ve literatür dersleri içermektedir. Eğer ücretsiz ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden online eğitim isterseniz bu site tam size göre. Bu derslerin hepsi dünya genelinde en iyi yerlerde eğitim veren profesörler tarafından düşünülmüş ve oluşturulmuştur. Bu üniversiteler arasında Princeton, Johns Hopkins, Stanford ve bir çok tanınmış okullar bulunuyor.

Instructables: Herşeyi adım adım nasıl yapacağınıza rehberlik yapan bir web sitesi. Teknoloji, yemek ve yaşam tarzı gibi binlerce kategori mevcut. Yapmak istenilen şeyler için malzeme listesi veren ve talimatlar için rehberlik yapan bir site.


Udemy : Sitede bütçelendirme hakkında bir şeyler öğrenmek isteyenler için birçok indirim içeren ve ücretsiz, özel uzmanlar, profesörler, girişimciler ve profesyoneller tarafından öğretilen kurslar sunmaktadır. Teknoloji, iş ve pazarlama sınıflara ek olarak aynı zamanda verimlilik, hobiler ve yaşam tarzı gibi eğitim seçenekleri sunuyor.

Makerpad: Kodlama hakkında yardımcı olan bir platform. Uygulamalar ve web sitesi gibi programları yapmak için araçlar ve öğreticiler içerir.

General Assembly: Yüz yüze ve çevrimiçi derslerinin yanı sıra tam zamanlı ve yarı zamanlı seçenekleri sunulmaktadır. Site dijital pazarlama, Android geliştirme, iOS, veri analitiği ve JavaScript gibi konuları olan, dijital beceriler geliştirmeye yardımcı olan bir platform.

Uxcel: uı/ux tasarım konularını öğrenme ve geliştirmede rehberlik eden bir platform. Temel konulardan ileri seviye tekniklerinin yer aldığı bu sitede ayrıca oyunlar ve testlere yer verilmiştir.

LearnSmart: BT ve güvenlik, proje yönetimi, İK , ofis ve iş hakkında bilgi edinilebilen bir site olduğundan kariyer gelişimine yönelenler için harika bir yerdir.

Linkedin learning: Teknoloji, iş ve yaratıcı alanlarda becerileri geliştirmeye yardımcı olan bir platform.Veri analizi, web tasarımı ve fotoğrafçılık gibi konuların kurslarına katılabilir bittiğinde sertifika alabilirsiniz.

edX: Coursera gibi edX, herkese istedikleri yerde üniversitenin çeşitli bölümlerden ders alma imkanı sunmaktadır. Harvard, Berkeley, Dartmouth, Georgetown ve Chicago Üniversitesi gibi bir çok kurumu bünyesinde barındırır. Bazı kurslar sertifika verirken bazıları üniversite kredisi olarak da sayılabilir.

Alison: Öğrenmek isteyen her insanı hedef alan bu site profesyonellerden, eğitimcilerden, yöneticilerden ve bağımsız çalışanlardan oluşmaktadır. Sitede bedava ve kapsamlı finansal yazım kültürü, kişisel ve yumuşak yetenekler, dijital yetenekler, girişimcilik gibi bir çok ders yer almakta.

Masterclass: Dünyaca ünlü uzmanlar tarafından online olarak verilen derslerin yer aldığı bir platform. Gordan Ramsay’den yemek pişirme, Martin Scorsese’den film yapma, Stephen King’den yazarlık gibi konulardan ders alma imkanı sunmakta.

Skillshare: Günde sadece 15 dakikası olan öğrenciler için “bit boyutunda” sınıflar sağlar. Skillshare, film, yazı, teknoloji, yaşam tarzı ve birçok konuda 500’den fazla ücretsiz sınıfın yer aldığı bir platformdur.

Coursera: This site contains psychology, history and literature courses by professionals. If you want to study online for free and from the world’s leading universities, this site is for you. All of these courses have been thought out and created by professors who teach in the best places around the world. These universities include Princeton, Johns Hopkins, Stanford and many well-known schools, also.

Instructables: A website that guides you how to do everything step by step. There are thousands of categories such as technology, food and lifestyle. A guide site that provides a list of materials and instructions for the things you want to do.

Udemy : Offers courses taught by private experts, professors, entrepreneurs and professionals for free, with many discounts for those who want to learn something about budgeting on the site. In addition to technology, business and marketing classes, it also offers educational options such as productivity, hobbies and lifestyle.

Makerpad: A platform that helps about coding. It contains tools and tutorials for making programs, such as applications and a website.

General Assembly: Full-time and part-time options are offered, as well as face-to-face and online courses. The site is a platform that helps to develop digital skills with topics such as digital marketing, Android development, iOS, data analytics and JavaScript.

Uxcel: a platform that provides guidance in learning and developing ui/ux design issues. Games and tests are also included in this site, where advanced techniques from basic subjects are included.

LearnSmart: Since this is a site where information about IT and security, project management, HR, office and business can be obtained, it is a great place for those who are looking for career development.

Linkedin learning: A platform that helps develop skills in technology, business and creative fields. You can attend courses in subjects such as data analysis, web design and photography and get a certificate when you finish.

edX: Like Coursera, edX offers everyone the opportunity to take courses from various departments of universities wherever you want. Many institutions such as Harvard, Berkeley, Dartmouth, Georgetown and the University of Chicago are located here. Some courses provide certificates, while others can be counted as college credits.

Alison: This site is aimed at every person who wants to learn; It consists of professionals, educators, managers and independent employees. There are many courses on the site such as free and comprehensive financial writing culture, personal and soft skills, digital skills, entrepreneurship.

Masterclass: A platform where courses given online by world-famous experts. It offers the opportunity to take lessons from subjects such as cooking from Gordan Ramsay, making movies from Martin Scorsese, writing from Stephen King.

Skillshare: Provides “bit-sized” classes for students who have only 15 minutes a day. The site is a platform where more than 500 free classes on film, writing, technology, lifestyle and many subjects take place.

2 thoughts on “BİR ÇOK KONUDA ONLİNE EĞİTİM ALINABİLECEK ÜCRETSİZ EFSANE SİTELER / FREE LEGENDARY SITES WHERE YOU CAN GET ONLINE TRAINING ON MANY TOPICS”

  1. Hey! This is my first visit to your blog! We are a collection of volunteers and starting a
    new project in a community in the same niche.

    Your blog provided us beneficial information to work on. You have done a wonderful job!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir