NTV Yayınları’ndan çıkan Rus Ruletinde Nasıl Kazanırsınız? Kitabının devamı olan Dünyayı Salata Sosuyla Nasıl Kurtarırsınız? piyasada. Okur bir kez daha dünyanın en azılı suçlularının komplolarına karşı mantık, matematik ve fizik bilgilerine başvurmak zorunda kalacak. Fiziğin sıkıcı olduğu düşüncesini yerle bir eden kitabın yazarları Thomas Byrne ve Tom Cassidy, okuru sürücü koltuğuna oturtup çılgın bir bilim macerasına çıkarıyor.

Bir minibüs, içindeki kuş havadayken mi yoksa içeride bir yere tünemişken mi daha hafiftir?
Musluktan akan su neden giderek incelir?
Bir savaş gemisini bir kova suyun içinde yüzdürebilir misiniz?Sizde hayatta olan tüm olayları ve en ufak detayları sorgulayan modern feylozoflardansanız bu kitap sizin için ideal..

Byrne ve Cassidy kafadan kontak karakterleri ve okuru kahkahalara boğan hikâye kurgusuyla en temel fizik ilkelerini açıklayıp gerisini anlamayı okuyucuya bırakıyor. Dünyayı Salata Sosuyla Nasıl Kurtarırsınız? farklı zorluk seviyelerindeki soruları, detaylı ipuçları ve cevaplarıyla bilim ve matematiğe meraklı herkes için…

 

Dismissing the idea that physics has to be dull, Byrne and Cassidy serve up a rip-roaring science adventure that puts the reader in the driving seat. Is a van containing a bird lighter when the bird is flying or on a perch? Why does the stream from a tap get increasingly thinner? Can you speed up light? Is time travel possible? Featuring a cast of odd-ball characters and a laugh-out-loud storyline, Byrne and Cassidy explain the basic principles of modern science and guide the reader in working out the rest. With thirty stimulating mindbenders of varying difficulty, including detailed clues and answers for each problem, How to Save the World with Salad Dressing is the perfect Christmas gift for anyone with an interest in science or mathematics.

Yazar: Tom Cassidy, Thomas Byrne

Çevirmen: Onur Kaya

Yayınevi :NTV

Sayfa Sayısı: 144
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: NTV

İlk Baskı Yılı : 2015

 

ABOUT THE AUTHOR

Thomas Byrne is a fledgling genius and professional puzzle writer. Thomas Cassidy is a writer, Oxford University Physics graduate, and entrepreneur. They are the authors of How to Win at Russian Roulette: And Other Outrageous Logic Problems.

US: Thomas Byrne is a fledgling genius and professional puzzle writer. Thomas Cassidy is former teacher and Oxford University Physics graduate. He is married to a Texan and spends much of the year in Austin. They are the authors of The Electric Toilet Virgin Death Lottery: And Other Outrageous Logic Problems

Pages:208

Subject:Popular Science

Imprint:Oneworld

Illustrations:Illustrations

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir