Topuklu ayakkabılar çoğu kadın için en iyi dosttur ama, kimse saatlerce giyildiğinde verdikleri acıyı inkar edemez. Öte yandan, saatlerce topuklu ayakkabı giymenin ve daha dayanılır kılmanın yolları da var.

Heels are the best friends for most of the women, however nobody can deny the pain they cause while standing in them for hours. But, there are some ways to stand in heels for hours and make them a bit more bearable to stand. 

Stiletto ayakkabılar en rahatsız olanlardır. Topuklar incedir ve ayağın topuk kısmına  oldukça  baskı yaparlar. Kalın topuklar daha geniş bir yüzeye baskıyı yayar. 

Stilettos are often the most uncomfortable ones as they place really much pressure on a tiny heel. Chunky heels have a wider base. 

 

Platform topuklar, kısa topuklar gibi ayak tabanı ile yer arasındaki mesafeyi azaltarak daha konforlu bir kullanım sunar, hem de topuk boyunuzu kısaltmak zorunda kalmadan.

Platforms also offers the same benefits of the shorter heels by reducing the distance of your heels without sacrificing height.

 

Topuklu botlar veya kayışlı topuklular ayağını ayağın içinde sabit tutarak ve öne kaymasını engelleyerek daha rahat bir kullanım sağlar. Böylece ayakta oluşabilecek su toplamalarını da engeller.

Heeled boots or heels with straps hold your foot steady in your shoe. This helps keep your feet from sliding forward and it also help prevent toe blisters.

 

Orta boy topuklu ayakkabılar is rahatlık ve şıklık açısından başka bir alternatif oluşturuyor. Gün boyu size rahat bir kullanım sağlarken kalın topuk ve ince topuk seçenekleriyle de şık bir görüntü yakalamanıza yardımcı olurlar.

Mid heels are another alternative which offers you the benefits of the comfort and elegance. Reducing the distance your heels are elevated above the balls of your feet makes you feel comfortable and the appearance of the shoe helps you seem more elegant. 

 

Farklı boylardaki topukların farklı sıkıntıları vardır. Kimisi ayağınızda yara oluşmasına neden olurken kimisi de ayak ağrısına neden olur. Bu sebeple ayakkabı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörler; üzerinde duracağınız süre, giyeceğiniz mekan ve vücut ağırlığınızdır. Bu etkenler göz önünde bulundurularak seçilen ayakkabılar hem günü rahat geçirmenizi hem de  istediğiniz görüntüyü yakalamanızı sağlayacaktır.

Different heels have different pain points; while a pair creates blisters on your heels, the other may cram your toes. Thus, the most important points of choosing the right heels are; the period of time of standing in heels, where to go with the heels and the body weight of you. By choosing the heels taking into consideration of these conditions will provide you both a comfortable and a chic day. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir