Herkese merhaba! Bugün moda ile ilgili farklı bir noktaya değineceğiz. Her moda severin dünya markalarından giyinmek istediği bir gerçek. Ama bildiğiniz üzere maddi olarak buna herkesin gücü yetmiyor. Yine de kendi gardrobumuz için doğru seçimler yaparak  ünlü markalardan giyiniyormuş gibi pahalı bir görünüm oluşturmak mümkün. Peki böyle bir görüntüyü nasıl yakalayabiliriz? 

Hello everyone! Today we are going to talk about a different point in fashion. It’s a fact that every fashion lover desires to dress up from well-known fashion brands. But as you know, it’s not affordable for everyone. However, by making the right choices for your own wardrobe, it is possible to create an expensive look like wearing famous brands. So how do we capture such an image? 

Zara ve Topshop gibi markalar, dünyaca ünlü markaların moda olan ürünlerini takip ederek, benzerlerini yapmakta ustalar. Böylece de modayı takip etmeyi başarıyorlar. Ama şöyle bir sorun var; sahte gibi görünmesini engelleyen ne? Cevap aslında çok basit; kumaş kalitesi. Eğer kullanılan kumaş kaliteli olursa, bu da üzerinizdeki kıyafetin hem kaliteli görünmesini hem de uzun yıllar giyilebilir olmasını sağlar. 

Brands such as Zara and Topshop are masters in doing similar things by following the fashion products of famous fashion brands. So they are able to follow current trends. But there’s a problem: what keeps it from looking fake? The answer is actually very simple; the quality of the fabric. If the fabric is of good quality, this ensures that the garment on you looks expensive and of good quality. 

Elbette herkesin maddi gücü saf kaşmir bir kazağa yetmeyebilir. Burda da maddi olarak pahalı olmayan ama kaliteli olan kumaş türleri tercih edilebilir. Örneğin; keten, suni süet ve pamuklu kumaşlar size pahalı bir görüntü sağlar. Çünkü maddi olarak gücünüzün yetmesinin yanında gerçekten kaliteli ve özellikle pamuklu ve keten kumaşlar cilt dostudur. Gerçek süetin ne kadar pahalı bir kumaş olduğunu biliyoruz. Suni süet ise pahalı olmamasının yanı sıra gerçeğinden ayırt etmesi zordur ve kaliteli bir görüntü oluşturur.

Of course, everyone cannot afford for a pure cashmere sweatshirt. Here, an inexpensive but of good quality fabrics can be preferred. For example, linen, artificial suede and cotton give you an expensive look. Because in addition to being affordable, they have really good quality and especially cotton and linen fabrics are skin-friendly. We know how expensive the real suede is. Artificial suede is not only cheap but also difficult to distinguish from genuine suede and produces a high quality image.  On the other hand, viscose( rayon) and acrylic produce poor quality and cheap image, while polyester varies according to the situation.

 Öte yandan, viskoz( rayon) ve akrilik kalitesiz ve ucuz bir görüntü oluştururken, polyester ise duruma göre değişkenlik gösterir. Viskoz yıpranmaya meyilli bir kumaştır ve birkaç yıl sonra deforme olur. Akrilik ise kolayca şeklini kaybedebilen bir kumaştır. Polyesterin kötü bir ünü olmasına karşın günümüzde daha giyime uygun şekliyle üretilebilen bir kumaş haline gelmiştir. Maddi olarak da karşılanabilecek bir tekstil malzemesidir. Polyesterden imal edilmiş her bir kıyafeti kendi başına değerlendirebilir, dokunarak pek de ucuz bir görüntü vermediğini fark edebilirsiniz. 

Viscose is a fabric prone to wear and deformed after a few years. Acrylic is a fabric that can easily lose its shape. Although polyester has a bad reputation today, it has become a fabric that can be produced in a useful form of clothing. It is a textile material that can be afforded financially. You can assess each outfit made of polyester by yourself, and you can see that it doesn’t give you a cheap look by touching.

 

 

 

 

 

 

One thought on “NASIL PAHALI GİBİ GÖRÜNEN BİR GARDROP OLUŞTURABİLİRSİNİZ?/ HOW TO GET AN EXPENSİVE LOOKING WARDROBE?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir